Arhitekti 36 Tartu | E-L 10.00 - 19.00 | Tel: 51994059 | info@veinimaailm.ee

LA LIPPA 2022

Kuiv punane vein. Viinamarjasort Barbera 

 

Piemonte veinipiirkond, Milanost sadakond kilomeetrit lõunapoole, paistab silma mitmekülgse toidukultuuri ja eriliste veinide poolest. Piirkonnas kasvatatavaid viinamarjasorte on kümneid, aga kuulsuse on toonud punastele veinidele Nebbiolo mis on kultusveini Barolo marjaks ning viinamarjasort Barbera. Piemonte punased veinid üldisena, marjane Barbera kaasaarvatud, on mitmekülgse aroomiga, kus lõhn avaneb kihiti ning maitse jääb alati mahlaseks, elegantseks. Need ei ole need paksud punased nektarid mida peaks justkui hammustama, vaid marjased, huvitavad, piisavalt värsked.

 

La Gironda veinimaja lugu alustas uut peatükki 2000. aastal, kui praegune veinimeister Susanna Galandrino otsustas koos mehega sinna minna tagasi, kust pärit ja jätkata vanemate ja vanavanemate tööd. La Gironda 7ha istandusi asub Monferrato veinipiirkonna südames, Nizza linnakese kõrval. Veiniaedu hooldatakse ainult silmas pidades keskkonna säästlikke aspekte.  Loodust hoidvad töövõtted on toonud istandusele hea tervise ja kvaliteetse sisuga marjasaak annab veinid mida märgatakse. La Gironda on ära märgitud mitmetes artiklites ja kataloogides.      

 

La Lippa on Barbera viinamarjasordi eeskujulik väljendus. Vein on käärinud ja hiljem täiustunud terastangis, jättes maitse marjaseks ja elavaks. Veini nimi, La Lippa, on paralleel siirasse, mängulisse lapsepõlve - selline see Barbera ongi.  

Lillaka varjundiga rubiinpunasel veinil on värske, murelite ja lillade õitega lõhn; maitses mustikas, pehme park, värskendav happesus. Keskmise täidlusega mahlane vein.

Toidusobivus: salaami, riisi- pasta- ja juurviljaroad, pizza, barbecue, kalasupp jne.

 

90 punkti, Hõbemedal Decanter World Wine Awards 2022